Vloženo: 26.02.2014 Autor: Ivo Prokeš / Ivo Prokeš

Čeština nemusí být nudná

Tento vzdělávací projekt je zaměřen na získání a osvojení si nových metod a forem práce, které mají pomoci vyučujícím získat větší zájem žáků o ČJ a  pozitivně působit na rozvoj klíčových kompetencí žáků k učení, řešení problémů, rozvoji komunikace, schopnosti pracovat v týmu i samostatně, formulovat své postoje a adekvátně využívat všechny dostupné materiály.
Obsah:
•    Projektové vyučování
•    Mezipředmětové vztahy v mluvnici, slohu i literatuře
•    Jazyk a jazyková komunikace
•    Dramatická výchova
•    Poezie
•    Jak získat žáky pro četbu
•    Hry na rozvoj základních schopností a dovedností (paměť, postřeh, soustředění, pozornost, fantazie, tvořivost, představivost, rytmus, vnímání)
•    Vydáváme školní časopis

Cílem semináře je inspirovat učitele jak navodit ve třídě příznivou atmosféru, docílit dobrovolné účasti žáků při získávání nových poznatků, naučit je spolupracovat. Jak učit neformálně, hravě, tudíž zábavně. Jak nenásilně získat žáky pro četbu, naučit je porozumět textu.
Po absolvování semináře budou účastníci vědět, jaké metody a formy práce jim pomohu v hodinách českého jazyka aktivizovat a motivovat žáky k většímu úsilí vědět, znát, umět i rozvíjet svůj intelekt se svými možnostmi, potřebami, vlastními i celospolečenskými zájmy.

Lektor:                     Mgr. Květoslava Ječná
Určeno pro:             Učitele 5. - 9. ročníků základních škol a víceletých gymnázií
Místo konání:           SSŠ a Zařízení pro DVPP Brno, Hybešova 15
Termín:                      Pátek 21.3.2014    (9:00-12:00)