Vloženo: 17.02.2015 Autor: Barbora Vokounová / Barbora Vokounová

Kampaň na podporu četby knih Rosteme s knihou vyhlašuje v rámci tématu veletrhu Svět knihy Praha 2015 „Světoví knižní šampioni pro mladé čtenáře“ tradiční LITERÁRNÍ SOUTĚŽ. Děti mají tentokrát za úkol napsat příběh, ve kterém hraje hlavní roli knížka.

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

KNIHA V HLAVNÍ ROLI

v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou

a tématu veletrhu Svět knihy Praha 2015 „Světoví knižní šampioni pro mladé čtenáře“

Zadání:

Napište příběh, ve kterém hraje hlavní roli knížka. Nemělo by se jednat jen tak o ledajakou knížku, ale o takovou, která nějak zasáhla do děje příběhu, ovlivnila hlavního hrdinu nebo dokonce sama hlavním hrdinou je.

Soutěž je vyhlašována ve třech věkových kategoriích:

1)            první stupeň ZŠ

2)            druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií

3)            střední školy.

Maximální délka vyprávění je 1 strana A4.

Příspěvky, které neodpovídají zadání, budou vyřazeny.

Uzávěrka soutěže: 31. 3. 2015

Došlé příspěvky vyhodnotí odborná porota a prvních deset autorů prací v každé kategorii se může těšit na zajímavé ceny a na slavnostní vyhlášení na mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2015 (14. – 17. 5. 2015). Vyhlášení, které proběhne v sále Rosteme s knihou v pátek 15. 5. od 11.00 hodin, bude součástí jednoho z hlavních témat veletrhu „Světoví knižní šampioni pro mladé čtenáře“. Další pořady v rámci tématu sledujte na www.svetknihy.cz.

Vítězné literární práce budou dostupné na webových stránkách www.rostemesknihou.cz.

Příběhy posílejte elektronicky na e-mail: info@rostemesknihou.cz nebo poštou na adresu:  Svět knihy, s.r.o., Fügnerovo nám. 3, 120 00 Praha 2 (na obálku napište heslo: RK15). Nezapomeňte na každý příspěvek uvést věkovou kategorii, jméno, adresu, (příp. třídu a adresu školy), e-mail a telefon. V případě úspěchu vás budeme kontaktovat s dalšími instrukcemi. Autoři zasláním příspěvku souhlasí s jeho zveřejněním na webových stránkách kampaně Rosteme s knihou.

Více na www.rostemesknihou.cz a na www.svetknihy.cz. Neváhejte se na nás obracet s dotazy, spojit se s námi můžete také na Facebooku v události KNIHA V HLAVNÍ ROLI.

Koordinátorka soutěže Barbora Pavlovská: info@rostemesknihou.cz, +420 224 498 464, +420 702 290 852