Vloženo: 13.03.2012 Autor: Miroslav Marek / Odbor školství JMK

Vážená paní, vážený pane, dovolujeme si Vám nabídnout a zároveň poslat pozvánku na seminář

Prevence HIV/AIDS a pohlavně přenosných infekcí“.

Téma semináře spadá do oblasti primární prevence sociálně patologických jevů a je v současné době velmi aktuální. Seminář je akreditován v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků na MŠMT č.j. 25787/2010-25-633.

Seminář je připraven pro učitele druhého stupně základních škol, víceletých gymnázií,  kteří se při své  práci  setkávají  s  výukou  o zdraví,    zdravém   životním  stylu,  biologii člověka apod.  Vítáni jsou     i pracovníci dalších výchovných, školských a zájmových zařízení.

Seminář proběhne dne 24. dubna 2012 ve Státním zdravotním ústavu, Šrobárova 48, Praha 10. Seminář je zpoplatněn částkou 350,- Kč.

Stručný obsah vzdělávací akce:

• současná epidemiologická situace v oblasti HIV/AIDS v České republice a ve světě,
  • prevence HIV/AIDS, testy na HIV, kdy a kde lze test provést,
  • prevence pohlavně přenosných onemocnění (syfilis, chlamydie, kapavka, hepatitidy),
  • zkušenosti s prevencí HIV/AIDS na základních a středních školách,
  • představení interaktivního preventivního programu „Hrou proti AIDS“,
  • zkušenosti pedagoga při výuce sexuální výchovy, prevence HIV/AIDS a pohlavně přenosných infekcí.

Přednášející: MUDr. H. Zákoucká, RNDr. V. Němeček, CSc., MUDr. D. Stehlíková, PhDr. R. Staňková, J. Stupka, DiS.

V příloze přikládáme organizační informace k semináři. V případě Vašeho zájmu, nás  kontaktujte.

Kontakt: Jiří Stupka, DiS.

e-mail: jiri.stupka@szu.cz

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

MUDr. Věra Kernová

vedoucí Centra podpory  veřejného zdraví