Vloženo: 12.05.2014 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení organizační a správní

Informace a pozvánka včetně kontaktů níže.

Oznámení

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví v souladu s materiálem č.j.: MSMT-13268/2014-1: „Vyhodnocení plánu realizace Dlouhodobého záměru vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy ČR 2011-2015“, bude na počátku příštího školního roku (září, říjen 2014) pořádat v okresních městech školící akce, které budou realizovány místně příslušnými krajskými hygienickými stanicemi (KHS).

V rámci těchto školení budou zaměstnanci školního stravování proškolení nejen v hygienických zásadách, upravujících činnost stravovacího zařízení, ale i v zásadách aplikace výživových norem závazných pro školní stravování, a to jednak legislativou rezortní (vyhláška o školním stravování), ale i legislativou Ministerstva zdravotnictví, a to
zákonem č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, ve kterém je provozovateli stravovacích služeb uložena v § 24 odst. 1 písm. c) povinnost zajistit, aby podávané pokrmy splňovaly výživové požadavky podle skupin spotřebitelů, pro které jsou určeny.

Evidenci proškolených organizací bude monitorována KHS. Celoplošná školení pracovníků školských stravovacích zařízení budou pořádána každoročně.

V souvislosti se zamýšlenou novelou vyhlášky o školním stravování, která by měla umožnit provozovatelům školních stravovacích služeb poskytovat dietní stravu strávníkům, jejichž zdravotní stav dle posouzení lékaře vyžaduje omezení stravování podle dietního režimu, dalším programem školení bude téma: Celiakie v systému školního stravování. Garantem této části je Společnost pro bezlepkovou dietu.

Bližší informace o organizaci školení najdete na webových stránkách (uveřejněno během června):

Dotazy na lektory zasílejte na e-mailovou adresu:

info@edugateopen.cz

(Do věci napište okres, ze kterého pocházíte. Dotazy budou lektorům následně předány a na školící
akci zodpovězeny.)