Vloženo: 22.04.2020 Autor: Lenka Možná / Oddělení prevence a volnočasových aktivit

Nabídka Etických dílen - webinář "Kyber-dítě a jeho sítě aneb jak se propojit s dnešními dětmi?" a další programy v on-line podobě

1) "Kyber-dítě a jeho sítě aneb jak se propojit s dnešními dětmi?" Online seminář (webinář) navazuje na 16leté zkušenosti z práce na školách, kde děti vedou k tomu, jak se chovat bezpečně na internetu. Tentokrát chtějí ale pomoct i rodičům a učitelům, a to poněkud z jiného úhlu pohledu – jak vstoupit do světa současných dětí a jak se jim přiblížit. Dokument "V síti" ukázal, jak je to nesmírně potřeba! Webinář probíhá v přímém přenosu, je interaktivní a rozhodně se i zasmějeme. Webinář je pro rodiče zdarma (nebo za dobrovolný dar; resp. pokud škola čerpá šablony, je možné do nich zahrnout i tento webinář).

2) Etické dílny® Některé programy Etické dílny® byly přetvořeny do online podoby. Ukazuje se, že dětem čím dál více chybí sociální kontakty, a když už musí být jen online, tak jsou raději, když se mohou vidět a mluvit spolu. Navíc online výuka se scvrkla především na klíčové předměty a ty osobnostně-výchovné a preventivní pokulhávají… Věříme, že žáci uvítají a ocení témata jako „Sex, láska a vztahy“ (8.-9. ročník); „Život v mediální džungli“ (5.-7. ročník) a „Jak mít hezký vztah s rodiči i v korona-době“ (3.-5. ročník).

Podrobnější informace o tom, jak budou Etické dílny® online probíhat, lze najít na odkaze: https://www.etickedilny.cz/temata/