Vloženo: 30.09.2013 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Nový projekt pro všechny, kteří rádi čtou. Vychází z velmi rozšířeného projektu Rosteme s knihou.

Zapojte se do nového projektu pro děti Čtenář na jevišti!

Jedná se o nový projekt kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou učený dětem a mládeži v literárně-dramatických oborech, zájmových sdruženích, třídních kolektivech a dalších kroužcích i neformálních skupinách.

Hlavním cílem projektu je motivovat děti a mladé lidi k četbě knih a přiblížit jim řadu možností práce s textem. Ústřední aktivitou projektu je čtení nahlas v podobě scénického čtení, které pomáhá dětem hlubšímu poznání a analýze textu, vlastní interpretaci a jeho dalšímu využití, například k přepracování na scénář a dramatizaci. Výsledkem je zdokonalení dovedností spojených s porozuměním textu, ve kterých české děti vykazují v mezinárodním srovnání dlouhodobé zhoršení.

Přihlášené soubory budou mít za úkol zpracovat do podoby scénického čtení libovolnou pasáž některého z titulů doporučených organizátorem nebo si vybrat vlastní knihu či povídku. V této disciplíně se děti nemusí učit texty pro inscenaci zpaměti, naopak je mají předčítat. Samozřejmě se očekává kreativní provedení dramatizace.

Hlásit se můžete do 11. října 2013, veškeré informace o projektu naleznete v příloze. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Kontakt:

Barbora Vokounová