Vloženo: 12.06.2015 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Projekt o možnostech studia a pobytu na středních školách v Německu.

Projekt dlouhodobě podporují Česko-německý fond budoucnosti, Tandem Plzeň, DAAD, Goethe-Institut a Německé velvyslanectví v ČR.

Projekt Česko-německého fóra mládeže "Do Německa na zkušenou!" probíhá na českých středních

a vysokých školách již desátým rokem, jeho cílem je motivovat žáky k různě zaměřeným krátkodobým i dlouhodobějším pobytům v Evropě, zejména v Německu. Účastníci jednorázového informačního setkání jsou seznamováni se studiem, dobrovolnictvím, možnostmi účasti na mezinárodních setkáních a interkulturních projektech a v neposlední řadě s aktivitami na rozšiřování jazykových kompetencí.

Informace jsou účastníkům zprostředkovávány interaktivní formou vyškolenými a zkušenými referenty, kteří se sami osobně v česko-německých vztazích angažují a s interkulturní výměnou mají vlastní zkušenosti.

Program je bezplatný, probíhá v češtině a trvá přibližně devadesát minut včetně prostoru pro otázky a diskuzi. Pro získání představy o průběhu prezentace se podívejte na naše informační video,

které najdete pod tímto odkazem www.youtube.com/watch?v=kyiiWdXCiXk,

nebo na naše webové stánky www.cnfm.cz/do-nemecka-na-zkusenou.

Kateřina Papežová, Tereza Pištorová, Jana a Martina Kotasovy
koordinátorky 11. ročníku Do Německa na zkušenou! (2015)

• Přihlášení pro školy: zde
  • Tel.: +420 776 552 143