Vloženo: 10.12.2013 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Nabídka interaktivní výuky matematiky v angličtině. Podrobnosti v přílohách. Doporučujeme zejména studentůma a učitelům matematiky na gymnáziích.

Paths to math jsou založeny na moderní teorii učení, která byla vyvinuta k použití prostřednictvím moderních informačních technologií a je jediný vzdělávací model, který podporuje celou šíři výuky matematiky do úrovně čtyřletých oborů v jedné internetové platformě.

Co jou Paths to math?
Cesty k matematice jsou inovativní učební pomůcka pro střední a vysoké školy - učitele matematiky i studenty. Paths to math je web -  základní učební prostředí, které je kompatibilní se všemi PC, tablety a chytrými telefony.

Poskytuje uživatelům :
- neomezený přístup k materiálům, kdykoliv a kdekoliv;
- všechny použité materiály studenti a učitelé mají na jednom místě;
- učební postupy při výuce jsou zaměřeny: na řešení problémů, teorii matematiky, počítání, deduktivní postupy, modelové příklady a týmové dovednosti, které se jsou rozděleny do tří let;
- rozmanitost výuky umožňuje využít různé styly učení;
- videa a interaktivní cvičení pro studenty;
- video průvodce, pedagogické tipy, stránky se správným řešením příkladů a další užitečné materiály pro učitele.

Jak může Paths to math zlepšit výuku matematiky?

Vezměme současnou situaci:
- školní rozpočty se neustále snižují;
- ve Spojených státech se odhaduje, že školní rozpočty budou v roce 2013 nižší o více než 8 %;
- Nakladatelství nijak významně nevyvinuly své vlastní digitální učebnice, které by umožnili interaktivní přístup, a plné využití nástrojů moderních informačních technologií.

Trh má potenciál vyvíjet :
- mladí lidé se stále zajímají o využití nových technologií, jako jsou tablety a chytré telefony;
- školy jsou připraveny k přechodu od tištěných matematických knih k  moderních přístrojům ve třídách;
- učitelé chtějí změnit rutinu výuky matematiky a nabízí zajímavé vzdělávací prostředí, které motivuje a rozvíjí na mladé lidi;
- velcí dodavatelé IT mají zájem vybavovat školy.

Paths to math jsou novinka. Je to opravdu nové vzdělávací prostředí, obsahující všechny materiály, které učitelé a studenti potřebují v souladu s novými společnými světovými standardy pro matematiku.

Kdy jít po Paths to math:
- chcete-li vytvořit prostředí, které bude propojovat studenty a učitele napříč geografickými hranicemi. V propojeném světě je možné učení sociální zkušeností, prostřednictvím sociálních sítí;
- zkoumat, jak se moderní vzdělávací prostředí může vyvíjet;
- chcete-li vytvořit různé interaktivní výukové metody a materiály a zkoumat jejich vliv na to, jak se dnešní studenti učí matematiku.

Historie Paths to math:
Učitelé Maarit Rossi a Katri Espo publikovali matematické knihy v duchu nového matematického obsahu finského kurikula na počátku roku 2000. Tento vývoj vybudoval cestu pro úspěch finských 15 letých studentů v Programu pro mezinárodní hodnocení studentů       (PISA). M. Rossi obdržela Fulbright stipendium do Spojených států, kde se setkala s učitelkou matematiky Cecilií Villabona, která se inspirovala moderní pedagogikou využívanou ve finských učebnicích. Rossi a Villabona dále spolupracovaly a publikovaly své práce v angličtině. Od této doby se začíná vyvíjet moderní IT řešení Paths to math.

Výstup z tisku:
Paths to math byly nedávno v Huffington Post a podrobnosti najdete v tomto článku: http://www.huffingtonpost.com/cm-rubin/the-global-search-for-edu_68_b_3322937.html