Vloženo: 27.04.2015 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Semináře pro žáky středních škol, které mají za cíl přinést informace a znalosti ze spotřebitelského práva pro tuto věkovoui kategorii. Pořádá o.p.s. dTest ve spolupráci s Právnickou fakultou Masarykovy univerzity v Brně.

Obecně prospěšná společnost dTest pořádá, ve spolupráci s Právnickou fakultou Masarykovi univerzity a jejími studenty, projekt seminářů o spotřebitelském právu pro střední školy.

Projekt seminářů na středních školách má za cíl přinést studentům základní informace a znalosti ze spotřebitelského práva, aby mohli vstupovat do smluvních vztahů informováni o možných důsledcích a osvojili si základní principy, které využijí v soukromém i pracovním životě. Přednášejícími jsou studenti právnické fakulty, kteří se touto formou učí prezentovat právní témata laikům a rozvíjejí své právní i mimoprávní dovednosti, například v oblasti didaktiky a rétoriky.

Semináře je možné uskutečnit mezi 1. 4. 2015 až do 15. 6. 2015 případně dle individuální dohody. Minimální rozsah jednoho setkání je 45 minut, nicméně z předchozích zkušeností víme, že je lepší, pokud naši studenti mohou se středoškoláky strávit alespoň 2x 45 minut, které mohou být bezprostředně po sobě. Ideální pracovní skupinou je jedna třída tedy 20-30 žáků.

Bližší informace naleznete připraveném dopise v příloze.

Kontakt:

Bc. Lucie Mihulová