Vloženo: 04.11.2014 Autor: Oldřich Vybíral / Odbor školství JMK

Pokyny ke stanovení úrovně zabezpečení škol byly sestavyeny na základě evropských norem občanským sdružením Asociace technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm, o. s. z Prahy.

V souvislosti s tragickou události napadení studentů na střední škole ve  Žďáru nad Sázavou, se diskutuje způsob a úroveň zabezpečení škol v České republice. Na Asociaci technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm (AGA), která sdružuje 145 členů, zabývajících se technickým zabezpečením objektů (blíže na www.gremiumalarm.cz), přicházejí dotazy, jak od členských firem, tak také ze škol, od zřizovatelů a odborů školství.

AGA proto zpracovala s využitím evropských norem POKYNY KE STANOVENÍ ÚROVNĚ ZABEZPEČENÍ ŠKOL, které zasíláme v příloze i Vám. Věříme, že Vám pomohou při řešení této závažné problematiky a při posuzování nabídek. Zároveň Vám posíláme seznam členských firem naší asociace, kteří svým členstvím splňují všechny základní podmínky pro kvalitní projekt, dodávku, montáž a servis certifikovaného zařízení.

Také si Vám dovolujeme nabídnout spolupráci při řešení technických otázek zabezpečení škol, či jiných objektů.

Kontakt:

Ing. Václav Nepraš

prezident Asociace Grémium Alarm

člen představenstva HK ČR,

předseda Bezpečnostní sekce HK ČR,

jednatel LIBRAX s.r.o.

Společnost:

Asociace technických bezpečnostních

služeb Grémium Alarm, o. s.

Freyova 27/82 | 190 00 Praha 9 - Vysočany

tel.: 266 721 831 |mobil: 602 229 279