Vloženo: 10.03.2014 Autor: Irena Hrušáková / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Změna termínu - pátek 11. 4. 2014!

Vzdělávací program je uspořádán formou interaktivního semináře, kdy lektor vždy účastníky seznámí formou přednášky s právní úpravou jednotlivých témat obsaženou v novém občanském zákoníku a poté bude následovat diskuze k probranému tématu na základě dotazů účastníků semináře.
Seminář se bude zabývat těmito tématy:

• Změny v obecné úpravě právnických osob
  • Základní pojmy
  • Postavení fyzických a právnických osob
  • Účel a veřejná prospěšnost
  • Právní subjekty působící v oblasti školství
  • Přechod na nové typy právních subjektů
  • Spolky
  • Fundace
  • Ústavy

Cílem vzdělávacího programu je získat potřebné znalosti v oblasti přednášeného tématu v souvislosti s přijetím zákona č.89/2012 Sb., občanský zákoník, na jehož základě dochází k významným změnám v úpravě soukromoprávních vztahů s dopadem do školství.