Vloženo: 26.08.2015 Autor: Hana Krojzlová / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Další z řady seminářů zaměřených na logopedickou péči v MŠ.

akreditace č. j.: MSMT-29716/2014-1-819

Jazyk a řeč hravě 2

Přehled témat výuky:

1. Rekapitulace známých informací a zkušeností aktivními metodami.
2. Stupně přirozeného vývoje a jejich význam při tvoření hlásek. Gymnastika mluvidel.
3. Souvislosti i odlišnosti při tvoření hlásek, možnosti i rizika. Rizika plynoucí z nevhodných pedagogických postupů.
4. Zásady pozorování i naslouchání a na ně navazující prostředky, umožňující efektivní podporu přirozeného vývoje řeči a komunikace

5. Komunikace s dětmi – zásady, možnosti v MŠ při skupinové a individuální práci. Nápodoba jako základ přirozeného vývoje řeči a komunikace - účastníci si uvědomí, jak zadávají úkoly, jak komunikují a jak jsou jejich informace srozumitelné. Práce ve skupinách se zpětnou vazbou účastníků a lektora.
6. Propojení jednotlivých rovin řeči na různých stupních vývoje při podpoře přirozeného vývoje řeči – hry a metody využitelné v MŠ. Zaznamenávání na praktické karty.
7. Motivace rodičů ke spolupráci, funkční komunikační prvky v komunikaci s rodiči, doporučení.

Číslo akce:         55811

Lektor:              Mgr. Martina Černá

Termín:              30. 9. 2015 (středa)

Čas:                    9.00 - 13.00 hodin

Místo:                 Hodonín, Dobrovolského 4

Cena pro pedagog. pracovníky škol a škol. zařízení:   600,- Kč

Cena pro ostatní:                                                          730,- Kč

Kurzovné uhraďte nejpozději do 30. 9. 2015.

Přihlašujte se nejpozději do 23.9.2015 poštou nebo prostřednictvím webových stránek www.ssshodonin.cz sekce Vzdělávací akce nebo použijte přihlášku na konci Infor. zpravodaje.