Vloženo: 20.09.2016 Autor: Michal Slezák / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

seminář Mgr. Lenky Bínové

Seminář pro pedagogické pracovníky, který je zaměřený na otázky týkající se rozvoje hrubé a jemné motoriky v návaznosti na systematický rozvoj grafomotorických dovedností a odstranění obtíží spojených se psaním.

• Rozvoj hrubé motoriky
  • Rozvoj jemné motoriky
  • Metodika grafomotorických cvičení
  • Odstraňování grafomotorických obtíží
  • Dysgrafie

Bude probrána otázka prevence grafomotorických obtíží již v předškolním věku. Objasněna bude problematika metodického vedení předškoláků v oblasti rozvoje grafomotoriky. Budou prezentovány praktické ukázky rozvoje hrubé a jemné motoriky. V další části semináře budou účastníci semináře informováni o otázce diagnostických kritérií dysgrafie, možných příčinvzniku, projevů a reedukace.

Číslo akce:

Název pro certifikát:

Rozvoj grafomotorických dovedností, odstranění grafomotorických obtíží

Lektoři:

• Mgr. Lenka Bínová

Určeno:

pedagogické pracovníky MŠ a 1.stupně ZŠ

Místo konání:

Brněnská 7, Vyškov

Termín:

25.10.2016

(14:00-18:00)