Vloženo: 22.04.2015 Autor: Hana Krojzlová / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Středisko služeb školám a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno, pracoviště HODONÍN, Dobrovolského 4, 695 01 Hodonín, tel. 518 353 295, 518 344 569, info@ssshodonin.cz, www.ssshodonin.cz

akreditace č. j.: MSMT6235/2012-25-153

Testové úlohy při výuce JČ

Seminář vychází z narůstajícího významu používání testů ve školním prostředí, na základních školách zejména v souvislosti s rostoucím významem evaluačních procesů a v neposlední řadě i s testováním žáků 5. a 9. tříd. Účelem semináře je seznámit jeho účastníky se základy práce s testovými úlohami při výuce českého jazyka a literatury tak, aby znalosti a dovednosti získané absolvováním semináře uplatnili v běžné výuce i při přípravě žáků na testování a aby se zároveň vyhnuli riziku deformování výuky přípravou na testování.

Předmětem semináře bude vazba ověřovaného učiva na příslušné evaluační nástroje, základy konstrukce testových úloh jednotlivých typů, kritické posouzení nevhodných testových úloh a úloh s konstrukčními vadami, základy položkové analýzy a strategie řešení testu. Práce v semináři je založena na autentických textech i úlohách. Seminář obsahuje seznámení s teoretickými základy vývoje úloh, zároveň si jeho účastníci prakticky vyzkouší základní fáze použití testových úloh v předmětu český jazyk a literatura.

Seminář je určen vyučujícím českého jazyka a literatury základních škol (5. - 9.ročník).

Číslo akce:           55684

Lektor:                 Mgr. František Brož

Termín:                11. 5. 2015 (pondělí)

Čas:                     13.00 - 17.00 hodin

Místo:                  Hodonín, Dobrovolského 4

Cena pro pedagog. pracovníky škol a škol. zařízení:                 640,- Kč

Cena pro ostatní:                                                                  780,- Kč

Kurzovné uhraďte nejpozději do 11. 5. 2015.

Přihlašujte se OBRATEM poštou nebo prostřednictvím webových stránek www.ssshodonin.cz sekce Vzdělávací akce nebo pomocí přihlášky v příloze.