Vloženo: 07.10.2014 Autor: Ivana Suchánková / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Vážení přátelé, 20. listopadu 2014 od 10:00 do 14:00 se uskuteční na Základní škole Višňové okres Znojmo mezinárodní workshop nazvaný Škola jako vzdělávací, kulturní a společenské centrum obce.

Workshop se uskutečňuje díky podpoře a spolupráci s velvyslanectvím USA v Praze a Britskou radou. Záštitu nad celou akcí převzal náměstek hejtmana JMK pan Ing. Stanislav Juránek, který přislíbil osobní účast.

Cílem je předat zkušenosti z USA a Velké Británie týkající se regionální spolupráce různých subjektů, která aktivně přispívá celoživotnímu učení a zvyšování zaměstnatelnosti obyvatelstva. V rámci programu vystoupí:
Jane Quinn, výkonná ředitelka The National coalition for Community schools (USA)
Chris Jones, ředitelka The International centre for excelence of community schools – ICECS, Coventry (UK)

Obě jsou celosvětově uznávanými odbornicemi na problematiku komunitního vzdělávání a komunitních škol.

Workshop je určen pro zástupce škol, představitele samosprávy a nestátních neziskových organizací. Účastníci budou seznámeni nejen se zkušenostmi z jiných zemí, ale také s příklady dobré praxe v České republice. Na těchto příkladech budou ukázány praktické kroky vedoucí k přeměně školy na vzdělávací, kulturní a společenské centrum obce a přínosy této snahy pro jednotlivé skupiny účastníků workshopu.

Účast na workshopu je pro přihlášené účastníky bezplatná, tlumočení je zajištěno.

Využijte této příležitosti, těšíme se na setkání s Vámi.

Za organizátory

Mgr. Jiří Beran, ředitel ZŠ a MŠ Višňové
Mgr. Marek Lauermann, místopředseda Společnosti pro jazyky, o.s.
Bc. Eva Jarošová, koordinátorka celoživotního vzdělávání.