Vloženo: 13.05.2015 Autor: old Michal Slezák / Profesní rozvoj MŠ

další z řady seminářů projektu Profesní rozvoj MŠ, CZ.1.07/1.3.00/48.0142. ZDARMA

Obsah:            Vzdělávacím záměrem je přiblížení procesu ručního zpracování ovčí vlny, což je jednou z nejstarších lidských dovedností a následné využití. Zvládnutím rozsáhlé škály výtvarných technik, při nichž se pracuje s ovčím rounem, získají děti nové dovednosti, procvičí jemnou motoriku a řemeslnou zručnost. Tyto zkušenosti lze nabýt i v podmínkách MŠ, ZŠ a ŠD. Seminář je složen z teoretické i praktické části.

Praktická část směřuje k tvoření, které je kreativní a rozmanité a učitelkám i dětem nabízí nepřeberné možnosti pro tvoření a výtvarné aktivity.

Cesta od ovečky ke klubíčku je skoro stejná jako ta krtečkova od lnu ke kalhotkám, ale vědí děti, co opravdu obnáší?

• ovečky dodají rouno
  • češu češu česanec
  • tři přadleny
  • tkadlec
  • babička plete nejen pohádky

Účastníci se seznámí s tím, jak vypadá ostříhané ovčí rouno, jak se pere, vyčesává. Jak se česanec na kolovrátku upřede a jak vznikne klubíčko. Všechny činnosti si mohou účastníci vyzkoušet. Z česance si uplstíme přívěšek v podobě kuličky nebo obrázek.

Určeno pro:   učitele MŠ

Číslo:              4165

Akreditace:    MSMT-1903/2014-1-159

Datum a čas konání:  19. 5. 2014 12:00 - 17:00

Místo konání: SSŠ Brno, Hybešova 15, výtvarná dílna

Lektor:           Ingrid Florusová

Účastníci obdrží osvědčení o absolvování vzdělávací akce.

Přihlášku (viz příloha) posílejte obratem na adresu:   suchankova@sssbrno.cz

Originál přihlášky s podpisem ředitele školy včetně razítka přivezte s sebou na seminář.

Akce je plně hrazena z rozpočtu projektu, neplatí se žádný účastnický poplatek.

Občerstvení zajištěno