Vloženo: 23.05.2017 Autor: Ivana Suchánková / Spolupráce v oblasti vzdělávání v přeshraničním regionu, ATCZ5 Bildungskooperationen in der Grenzregion (BIG)

Výtvarné techniky ve dvou krocích „Tentokrát s polytechnickou výchovou“

Budeme vytvářet. Pod tímto slovem se skrývá tvoření konkrétního výrobku - díla, ke kterému vede cesta o několika krocích. Každý krok vyžaduje představivost, dávku dětské zručnosti a také základní technické dovednosti, jako je něco naměřit, vystřihnout, nebo vyříznout, protlouct, provléct apod... 

Během kurzu budeme pracovat různými způsoby s papírem, drátem, provazem, dřevem a dalšími materiály, které nás v denním životě obklopují. Při tvoření nám velkými pomocníky budou řemeslné nástroje a nářadí jako, kleště, zahradnické nůžky, kladivo, průrazníky a další.  

Co si vytvoříte: Seznámíte se s novým typem vyšívání, kdy budeme provlékat a prošívat obraz do kartonu. Sešijete si deníček, šitá vazba bude inspirovaná japonskou vazbou. Poslední téma bude jednoduché drátování ozdob, kdy se seznámíte s tím, jak si vytvořit dřevěnou šablonu na ohýbání drátů.

Související dokumenty