Vloženo: 20.01.2020 Autor: Eva Prokešová / Eva Prokešová

Zvyšování finanční gramotnosti na středních školách (20h) – cyklus 3 seminářů

Lektoruje prof. Ing. Oldřich Rejnuš, uznávaný lektor v oblasti investic, profesor Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity a Fakulty podnikatelské VUT v Brně. Jeho přednášky jsou hojně navštěvované a velmi přínosné i pro laickou veřejnost. Je autorem ojedinělé publikace věnující se principům a zákonitostem fungování finančních trhů  s názvem „Finanční trhy“. Účastníci vzdělávací akce obdrží zdarma na školu 1 výtisk této publikace, která by měla sloužit příslušné škole pro rozvoj pedagogiky v dané oblasti a 3 kusy učebnice (pro každou zúčastněnou školu) pro následnou výuku středoškolských studentů Finanční trhy- učebnice s programem na generování cvičných testů.

Záměrem tohoto projektu je poskytnut středoškolským učitelům teoretické a praktické vědomosti týkající se významu a funkce finančního trhu, jako nedílné součásti finančního systému a ekonomiky. Jeho cílem je poskytnout zúčastněným pedagogům nezbytné poznatky a vědomosti využitelné při výuce a inovacích celé řady ekonomických předmětů, jež s finančními trhy, resp. s finančními nástroji či finančními institucemi ať už přímo, či jinak souvisejí.

Jak dokladuje obsahová náplň navrhovaných jednotlivých seminářů, tak je zřejmé, že i když programová náplň této vzdělávací akce vychází z poznatků ekonomické teorie, tak jsou její semináře velice prakticky zaměřeny na specifické vlastnosti jednotlivých investičních nástrojů a způsoby možné realizace fin. investic.

Obsah semináře:

1. Specifické faktory výuky „Finančních trhů“ na středních školách