Vloženo: 31.08.2011 Autor: Jakub Štursa / Informace
Pozvánka k vysázení stromků dne 21. září 2011
Vysaď strom pro mír! Mír je zelený!

Organizace LEAF (Učení o lese) a ENO (Životní prostředí online) zvou školy, aby se připojily k vysázení stromků pro udržitelnou budoucnost.

Akce se koná 21. 9. 2011, neboť tento den byl OSN prohlášen jako Mezinárodní den míru (od r. 2001). Jde o celosvětovou akci, které se zúčastní více jak 5 000 škol ze 150 zemí. Každá ze zúčastněných škol obdrží certifikát.

Strom je pro nás symbolem. Zaprvé je připomenutím přírody a životního prostředí. Zadruhé symbolizuje naši spolupráci se školami po celém světě. Podporujeme kulturní odlišnost a toleranci. Jelikož jde o Mezinárodní den míru označíme vysázené stromky jako stromy míru a nenásilí. Věříme, že porosteme společně s našimi stromy.

První stromky budou vysazeny v poledne v Oceánii. Po stopách slunce budou postupně vysázeny stromky v Asii, Evropě a Africe. Nakonec tento řetěz stromků dorazí do Ameriky. Během jednoho otočení Země kolem své osy budou vysázeny stovky stromků, které naleznou nový domov.

Prosím, přečtěte si připojené instrukce a informační materiály.

Tato kampaň je podporována firmou Panasonic.

Bjorn Helge Bjornstad, mezinárodní koordinátor LEAF