• 100 vědců do škol (Brno)

Oldřich Vybíral | 25.03.2019

Ústav informatiky AV ČR zve studenty a učitele středních škol na oblíbený seminář, plný zajímavých popularizačních přednášek.

• Zavádění povinné výuky plavání

Oldřich Vybíral | 09.05.2017

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) v návaznosti na svá předchozí doporučení a metodické pokyny (č. j. MSMT-37471/2014) podporuje systematickou výuku plavání a doporučuje, aby byla realizována ve všech základních školách. Systém povinné výuky plavání by měl zajistit základní plaveckou dovednost u všech žáků základních škol.

• Základní tendence vývoje Jihomoravského kraje 2019

Oldřich Vybíral | 01.09.2020

Analytická publikace přináší obraz vybraných tendencí demografického, sociálního, ekonomického a environmentálního vývoje Jihomoravského kraje v roce 2019 s návazností na vývoj v předchozích letech. S ohledem na systém postupného zpracování ročních dat nebyly v době uzávěrky v některých oblastech k dispozici kompletní údaje roku 2019, je tak uveden pohled jen do roku 2018 (především makroekonomika, sociální statistiky). Součástí analýzy je i kapitola s mezikrajským srovnáním.

• Webinář o problematice HIV a AIDS

Oldřich Vybíral | 13.05.2016

Online semninář pro ZŠ a SŠ - první termín 2.6.2016. Podrobnosti níže a v přílohách.

• Vzpomínková akce k 70. výročí odsunu Židů z Hodonínska

Oldřich Vybíral | 14.01.2013

Vzpomínková akce se uskuteční ve dnech 5. – 7. února 2013. V tyto dny proběhne vždy dopolední blok přednášek či besed spojených s hudebním vystoupením.

• Vzdělávací program DVPP - Pátrači na stopě

Michal Slezák | 05.10.2016

Konkrétní odzkoušené postupy a metody pro běžnou hodinu dějepisu. Vybavení bude nenáročné, nabídka různorodá.

• Vzdělávací program - Basketbal ve škole

Oldřich Vybíral | 03.10.2022

Hlavním cílem semináře je představení inovativní formy výuky školního basketbalu jako prostředku pohybové gramotnosti – jednoduše, zábavně a se zapojením všech dětí.

• Vzdělávací nabídka společnosti V lavici

Oldřich Vybíral | 29.09.2020

Snažíme se reagovat na současnou situaci a nabízíme pro pedagogické pracovníky online vzdělávání z pohodlí domova, pro žáky připravující se na přijímací zkoušky online aplikaci a pro další zájemce pomůcky, deskové hry a pracovní sešity pro domácí procvičování i do školní lavice.

• Výukový program JA mini-Firma, JA Firma a JA Podnikatel

Oldřich Vybíral | 15.02.2016

Pozvánka na akreditované školení pro vyučující ZŠ, SŠ, VOŠ a VŠ, 31. 3. 2016 Brno.

• Výtvarná přehlídka "NEZAPOMENEME…”.

Oldřich Vybíral | 12.02.2020

Hlavním cílem výtvarné přehlídky “NEZAPOMENEME...“ je přivést zejména mladou generaci, ale i další umělce k zamyšlení nad tehdejšími dramatickými situacemi, které sebou dějinně nesl odboj či osvobozování. A kdy naše dnešní svoboda byla vykoupena dávným hrdinstvím našich předků a jejich obětí, mnohdy tou nejvyšší – položením vlastního života.